Zenanya

Repülés gyerekekkel

Évente többször repülünk a gyerekekkel (3 és 6 évesek). Van, hogy hármasban vágunk neki az útnak, van, hogy Apa is csatlakozik hozzánk. Némi felkészüléssel repülni sem bonyolultabb, mint mondjuk buszra szállni a gyerkőcökkel, sőt…

 

A következő dolgokra érdemes odafigyelni:

 

  1. Az első repülés előtt beszélgessünk, nézegessünk könyveket, képeket repülőkről, repülőterekről. Meséljünk a biztonsági ellenőrzésről, a fémdetektor kapukról. Így tudni fogják a kicsik, hogy mi vár rájuk.
  2. A reptérre érdemes időben (kb. 2 órával előbb) kiérni, így nem kell rohanni a csemetékkel és lesz időtök megkeresni a reptéri “játszótereket”.
  3. A legjobb kora délután repülni. Mindenkinek volt ideje mozogni, enni, WC-re menni. A kisebb gyerekek a felszállás után jó eséllyel szundítanak egyet.
  4. Az életkor nagyon is számít. Kisbabával és 3 évnél idősebb gyerekkel repülni sétagalopp. A legnagyobb mutatvány 1-2 éves korosztály figyelmét lekötni, nekik még elég nehéz megmagyarázni miért is kellene ülve maradni, ha kigyullad a biztonságiöv-lámpa.
  5. Kényelmes, réteges öltözék plusz egy váltás ruha mindenkinek ajánlott, de legalább a gyerekeknek. Kisbabák esetében, nem árt jó sok pelenkát csomagolni. A textilpelenka vagy kispokróc is jó, ha kéznél van, lehet belőle árnyékolót, kispárnát, játszószőnyget, pelenkázót, tiszta fekhelyet varázsolni.
  6. A nagyobb gyerekeknek legyen saját kézipoggyászuk. Egyrészt így kevesebb nagy bőröndre lesz szükség, másrészt nagyon élvezik maguk után húzni a cuki hercegnős, pókemberes stb. bőröndöket.
  7. Utolsónak szálljatok fel a gépre. Mi általában hagyjuk, hogy a fiúk az utolsó pillanatig fogócskázzanak. Amikor már csak néhány ember lézeng a kapunál, akkor állunk be a sorba.
  8. Az egyik kézipoggyászt érdemes a lábatoknál tartani. Legyenek benne játékok, könyvek (a gyerekeknek, nektek nem lesz időtök olvasni), illetve teljesen feltöltött tablet, telefon rajzfilmekkel. Jó, ha van a táskában egy kis száraz keksz, víz. Nem jó teljesen üres vagy teli gyomorral repülni. Az eszegetéssel elég sok idő elmegy és egy darabig elcsendesednek a gyerekek. A fűszeres rágcsálnivalókat, üdítőket felejtsük el, mert jó eséllyel viszont látjuk őket leszálláskor… Mindig legyen kéznél hányós zacskó!
  9. A nedves törlőkendő minden korosztály esetében elengedhetetlen.
  10. Felszállásnál és leszállásnál a légnyomás változás miatt, fájhat a gyerekek füle. A babáknak segít a cumizás, szopizás. A nagyobbak ihatnak egy pár kortyot kulacsból, vagy próbálkozhatunk ásítással illetve  “halacska-tátogással” is.
  11. Az utazási magasság elérése után, nyugodtan lehet sétálgatni a picikkel. Így leszállásnál majd könnyebben fogjuk tudni az ölünkben tartani a kis totyogónkat.
  12. Végül, ha a kicsi ordít, a nagyobbak birkóznak mellettetek, és percenként kérdezik, hogy mikor érünk már oda. Gondoljatok arra, hogy semmi sem tart örökké, előbb-utóbb a legszörnyűbb utazásnak is vége lesz!

 

aircraft-537963_1920

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!