A gyerekeket végre elaltattad, halkan, ha tudnál padló felett tíz centivel repülnél ki a szobából. Erre rálépsz egy játékra, ami átszúrja a talpad, de nem ordítasz. Még csak az kellene, hogy egy ilyen apróság miatt felverd a gyerekeid. Még óvatosabban osonsz, már majdnem, kinn vagy a szobából, erre hatalmas zörgéssel átesel az ott parkoló dömperen. Természetesen mindkét gyerek felriad, a kicsi sír, a nagy pedig közli, hogy ő is jönne játszani… 😉 Ugye némi túlzással ismerős a szitu?
Ennek elkerülésére illetve, hogy az esti összepakolás ne tartson egy örökkévalóságig érdemes a játékok mennyiségét kordában tartani. Már tudományosan is igazolták, hogy kevesebb játékkal sokkal tovább el tudnak játszani a gyerekek, illetve jobban is vigyáznak rájuk, mintha el lenne árasztva a szobájuk játékokkal. A fantáziájukat is jobban fejleszti, például egy fakanál lehet kard, mikrofon, evező, teniszütő. Ezért kb. 5 féle játékot hagyok a szobájukban, autók, orvosi táska, legó, labda, könyvek. A többit dobozokban tárolom és 2-3 havonta cserélgetem őket. Így a régi játékok is érdekesek, amikor elő kerülnek, illetve az élettartalmuk is megnő.
A következő módon raktam rendet a játékok között: A törött, használhatatlan játékok mentek a kukába. A kinőtt játékokat egy felcímkézett dobozba tettem, ha a családban lesz még baba ne kelljen új játékokra beruházni. A maradékot pedig típus szerint raktam dobozokba: kirakók, könyvek, építőkockák, autók, plüssök, szerszámok. Ami a szobában maradt azokat pedig szép szellősen elrendeztem, hogy könnyen hozzáférhetőek legyenek, kivéve a könyveket, mert a kicsikénk még megeszi őket olvasás helyett.
Így sokkal több hely van a szobában játszani, és az esti összepakolás is néhány perc alatt meg van.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: